Peugeot, Citroen, Opel i Renault – elektryczne modele dostawcze w 2020 roku

0 1 029

W roku 2020 i 2021 oferty naszych ulubionych producentów powiększą się o nowe dostawcze samochody z napędem elektrycznym. Peugeot, Citroen, Opel i Renault szykują prawdziwą elektryczną ofensywę.

Grupa PSA zaplanowała na ten rok trzy dostawcze modele elektryczne należące do marek Peugeot, Citroen oraz Opel. Nie zabraknie także nowości spod znaku diamentu.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Peugeot e-ExpertPeugeot e-Expert

Peugeot zamierza zelektryfikować całą swoją gamę modeli dostawczych do roku 2021. Jedną z nadchodzących nowości jest Peugeot e-Expert, który zadebiutuje w II połowie roku 2020. Pojazd zostanie wyposażony w akumulatory litowo-jonowe o pojemności 50 lub 75 kWh. W zależności od wersji model będzie wstanie pokonać 200 lub 300 km na jednym ładowaniu (według cyklu WLTP).

Citroen Jumpy electric

W ciągu najbliższych 12 miesięcy portfolio producenta spod znaku szewronów również powiększy się o model na prąd. Będzie to Jumpy electric o takim samym zasięgu jak w przypadku Peugeot e-Expert. W przyszłym roku Citroen zaprezentuje także elektryczną wersję modelu Berlingo Van.

Opel Vivaro-e

Opel Vivaro-e

Pierwszym elektrycznym pojazdem dostawczym Opla i jednocześnie trzecim z bliźniaków PSA będzie Vivaro-e. Samochód zadebiutuje w 2020 roku i zostanie wyposażony we wszystkie technologie, które znalazły się w odnowionej w 2019 roku spalinowej wersji pojazdu. W roku 2021 do Vivaro-e dołączy model Combo Life, Combo Cargo i Zafira Life, oczywiście z napędem elektrycznym.

Renault Master ZE Hydrogen

Zgodnie z zapowiedzią Renault, w pierwszej połowie 2020 roku na rynku zadebiutuje Master ZE Hydrogen, który wykorzystuje ogniwa wodorowe. Rozwiązanie pozwala na zwiększenie zasięgu elektrycznego modelu dostawczego ze 120 do 350 km według cyklu WLTP. Pojazd wyposażono w dwa zbiorniki wodoru, które nie wpływają na ładowność pojazdu.

Renault Kangoo ZE

W roku 2020 zadebiutuje trzecia generacja Renault Kangoo. Podobnie jak aktualny model, nowy kombivan będzie oferowany z napędem elektrycznym. Wygląd pojazdu na razie nie jest znany, ale być może zostanie zbliżony do futurystycznego modelu koncepcyjnego, który marka zaprezentowała w roku 2019.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o