Peugeot – luksusowe samochody zyskują miano najekonomiczniejszego wozu świata

0 270

Peugeot to luksusowe samochody o wysokich zaletach technicznych. Laboratoria Peugeot dopuszczają do wykonania części składowych tylko z pierwszorzędnych surowców, specjalne studia nad osiągnięciem minimum paliwa, przez co wozy Peugeot zyskują miano najekonomiczniejszych wozów świat – mogli w 1930 roku przeczytać czytelnicy Kuriera Warszawskiego w reklamie koncernu. Wyglądała ona tak: 

Jesteśmy w okresie świątecznym a więc w czasie, gdy spotykamy się z bliskimi, rodziną, przyjaciółmi. I kontynuujemy przegląd historii motoryzacji, skupiając się dzisiaj na Peugeot.  Z reklamy wynika, że zarząd główny Polski Peugeot mieścił się przy ulicy Hożej 9 w centrum Warszawy. Niestety ten oryginalny budynek już dzisiaj nie istnieje. Peugeot miał w stolicy dwa salony – jeden przy ulicy Szpitalnej 7 a drugi przy ulicy Mazowieckiej 9.

Trzydzieści trzy lata wcześniej Peugeot oferował welocypedy. Dzisiaj ten środek transportu do po prostu rower. Takie ogłoszenie mogliśmy znaleźć w 1897 roku w warszawskich gazetach: „Welocypedy na sezon 1897 r. z pierwszorzędnej francuzkiej fabryki Peugeot” można było nabyć przy Krakowskim Przedmieściu 2. Pomnik Kopernika stoi do dzisiaj.

 

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o