Chat with us, powered by LiveChat

Zysk Grupy PSA rośnie dzięki wyższym cenom i synergii z Oplem

5 2 219

Francuski producent samochodów PSA Group odnotował duży wzrost zysku w pierwszej połowie roku, ponieważ nowe modele oraz integracja z firmą Opel-Vauxhall w większym stopniu zrekompensowały słabszą sprzedaż na rynkach wschodzących.

Przychody operacyjne PSA wzrosły o 10,6 procent, do 3,34 miliarda euro (3,7 miliarda USD), podnosząc marżę operacyjną do nowego rekordu 8,7 procent w okresie styczeń-czerwiec. „Nasze wyniki świadczą o słuszności obranej strategii, pomimo słabości rynków światowych” – powiedział dyrektor finansowy Philippe de Rovira w rozmowie z dziennikarzami. Grupa PSA osiągnęła zysk pomimo 12,8-procentowego spadku globalnej sprzedaży.

Nowe modele, takie jak Citroen C5 Aircross i trzy nowe samochody dostawcze, pomogły utrzymać wysoki zysk.  W pierwszym półroczu zysk ten wzrósł o 24 procent do 1,832 miliarda euro.

Grupa PSA korzysta obecnie z prawie pełnej synergii pomiędzy wszystkimi markami. Do integracji pozostał Opel, który na razie korzysta w niektórych modelach ze swoich silników i platform, ale w przyszłości będzie się to szybko zmieniać.

źródło PSA / Reuters

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
RomanJanuszRobolpawelhks Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pawelhks
Gość
pawelhks

fajnie, ze producent sie przyznal, ze wszelkie zmiany w prawie, ktore prowadza do zwyzki cen aut pokrywaja mu klienci z nawiazka.

Robol
Gość
Robol

Co to za przejęcie Opla gdzie w Gliwicach zwalnia się, sorki zmusza się starych pracowników do brania odpraw żeby zejść z kosztami na samochód. To jakaś kpina a nie inwestycja w zakład.

pawelhks
Gość
pawelhks

niestety, zawsze przejmowany de facto ponosi koszty fuzji, np u niego zwolnienia ludzi sa nieproporcjonalnie wieksze niz u przejmujacego.

Janusz
Gość
Janusz

Czy autor odróżnia pojęcia przychód i zysk??? Bo z tekstu wynika że nie bardzo. Czy naprawdę PSA miało tylko 3,34 miliarda euro przychodu w pierwszym półroczu? A co to jest ta wartość: 1,832?

Roman
Gość
Roman

To raczej nie autor z francuskie.pl tylko dział prasowy PSA, zaś jego materiał zacytowała (wybrała jakieś fragmenty) agencja Reuters najpewniej też w jakimś skrócie, dalej tłumaczenie na jęz. polski i stąd te problemy z właściwym rozumieniem pojęć ekonomicznych.