Citroen z najładniejszą gamą samochodów. Nagroda Car Design Award 2019

0 616

Citroen został wyróżniony w konkursie Car Design Award 2019. Jury składające się z ekspertów w branży doceniło język stylistyczny francuskiej marki.

Grupa PSA została wyróżniona w konkursie Car Design Award 2019. O nagrodzie za najładniejszy nowy samochód seryjny dla Peugeot 208 już pisaliśmy, ale wyróżnienie otrzymała także druga marka francuskiej Grupy: Citroen. Wyróżnienie zostało przyznane podczas Turyn Motor Show 2019, a nagrodę odebrał Cyril Pietton odpowiedzialny za zewnętrzny design producenta. Wręczenie nagrody odbyło się w zamku Castello del Valentino.

Jury doceniło estetyczną ewolucję samochodów wyprodukowanych przez francuską markę. Wygląd pojazdów bardzo zmienił się wraz z wprowadzeniem do oferty C4 Cactusa w 2014 roku. Oryginalne kształty połączone z kontrastowymi kolorami i ciekawymi detalami są obecne także w ostatnich modelach Citroena, C3 Aircross i C5 Aircross.

Zgodnie z werdyktem jury: „Citroen rozwinął nonkomformistyczny język projektowy, który narodził się wraz z C4 Cactusem i jego Airbumpami. Atrakcyjna filozofia projektowania została stworzona, aby dać francuskiej marce radosne, żywe i rodzinne poczucie, które dotyczy teraz także modelu C3, C3 Aircross i C5 Aircross. Citroen znakomicie wykorzystuje dwubarwne nadwozia, aby odznaczyć samochody ze swojego asortymentu i wyróżnić od innych marek znacznie bardziej niż tylko za pomocą logo z szewronami”.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o