Nowy niskokosztowy Citroen C3. Ma być konkurentem dla Renault Kwid

2 4 125

Nowy Citroen C3 w specjalnej, niskokosztowej wersji, ma być konkurentem dla modelu Renault Kwid. Samochód pojawi się na rynku w 2021 roku. Kilkanaście miesięcy później ma się pojawić odmiana crossover pod nazwą Citroen C3 Aircross. 

Zobacz testy Citroenów

Nowe modele otrzymały nazwy kodowe SC21 oraz SC24. Projektem zajmuje się w Indiach firma Tata Consultancy Services. W Brazylii nowy C3 ma zostać wprowadzona na rynek w sierpniu 2021 roku. Będzie to zupełnie inny samochód niż ten, który obecnie sprzedawany jest w Europie. Citroen C3 Aircross zadebiutuje w październiku 2022.

Dane techniczne nie zostały jeszcze ujawnione, ale wiemy już całkiem sporo. Auto ma przede wszystkim niedużo kosztować i dynamicznie jeździć a gama silników PureTech ma obejmować modele 82 i 110 KM. Samochody te będą dostępne wyłącznie na rynkach krajów wschodzących, takich jak Brazylia, Indie oraz Iran.

Niedawno koncern PSA Peugeot-Citroën ogłosił inwestycję w wysokości 220 milionów R$ w zakład w Porto Real w Rio de Janeiro. Produkowane tam modele będą wykorzystywać nową platformę modułową CMP.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
DaroKolo Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kolo
Gość
Kolo

Citroen Dacią koncernu PSA. Jak Daewoo. Nawet Skoda się bardziej szanuje. Legenda szewronów dawno umarła wraz z C5.

Daro
Gość
Daro

Skoda jest aktualnie o nieba lepsza… PSA skutecznie usmierca ta markę