Chat with us, powered by LiveChat

Nowy Peugeot 2008 z fabryki w Vigo – debiut już jesienią

3 115

Nowy Peugeot 2008 zadebiutuje jesienią tego roku, aczkolwiek model nie będzie produkowany tak jak poprzednik w fabryce w Miluzie, ale w hiszpańskim Vigo. Na linie montażowe francuskiego zakładu trafi jednak inny model w 2021 roku.

Fabryka w Miluzie we Francji zajmuje się produkcją modeli: Peugeot 2008, 508 oraz DS 7 Crossback, ale wraz z nadejściem II generacji miejskiego crossovera spod znaku lwa, montażem pojazdu zajmie się zakład w Vigo w Hiszpanii. Nowy model, który ze względu na popularność poprzednika ma dużą szanse na sukces, zadebiutuje już jesienią tego roku. Spodziewamy się, że zostanie dopasowany do najnowszej gamy marki, czyli modeli 508 i 208.

Obiekt w Vigo zatrudnia aktualnie 5400 pracowników, ale ze względu na wprowadzenie do produkcji nowego crossovera, poszukuje 1000 nowych osób. Grupa PSA planuje, że hiszpański obiekt będzie produkował 57 egzemplarzy Peugeot 2008 na godzinę zarówno w dzień jak i w nocy, także na zmianach weekendowych.

Fabryka w Miluzie straci 1000 pracowników, głównie tymczasowych, aczkolwiek Grupa PSA zapowiada, że jest to stan przejściowy ponieważ w roku 2021 rozpocznie się produkcja nowego modelu. Koncern na razie nie zdradził, jaki to będzie model.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
AczkolwiekRomanAczkolwiek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aczkolwiek
Gość
Aczkolwiek

…aczkolwiek przy tej polityce cenowej, w PL sukcesu nie będzie.

Roman
Gość
Roman

Kol. Aczkolwiek, akurat PL nie jest najbardziej znaczącym rynkiem zbytu dla żadnej z liczących się w świecie marek samochodowych w kategorii „samochody nowe”. Bowiem nawet niewysoki wolumen sprzedaży samochodów takiej czy innej marki w PL w żadnym razie nie przesądza o jej sukcesie rynkowym w innym kraju. To są rzeczy raczej oczywiste i dziwi mnie , że kol. Aczkolwiek zabiera miejsce na tym forum dla wygłaszania nic nie wnoszących banałów. To bardziej pasowało np do dawnego forum np. Onetu, które też było znane z „wrzucania” dowolnych „myśli” dla zaistnienia i wywołania ożywionej wymiany „poglądów” o niczym. Jednak to się już… Czytaj więcej »

Aczkolwiek
Gość
Aczkolwiek

Niestety, z polskim rynkiem liczy się coraz więcej producentów europejskich marek, w tym także premium. Oczywiście dla fanów ślimaków (ze światłami led) „w logo”, nie ma znaczenia marka taka jak Skoda czy Toyota (audi, volvo czy lexus), ale zadufanie….żeby zaistnieć i wytłumaczyć porażkę rynkową na wschodzącym i rozwijającym się rynku znajdzie się zawsze. Czy Kol. Roman…mało jeździ nowych aut wspomnianych marek? Czy uznacie, iż auta leasingowane nie są tu brane pod uwagę-bo to nie PL rynek? A może właściwy rynek to sprzedaż i rej tych aut w FR z powrotem, bo tylko tam chcą te CUDA? Skąd więc chęć powyższych… Czytaj więcej »