Peugeot 108 – jaka przyszłość czeka miejskiego lwa?

0 1 357

Czy Peugeot zrezygnuje ze swojego miejskiego modelu? Według dyrektora generalnego marki, 108 pozostanie w gamie, ale najprawdopodobniej w przyszłości będzie oferowany jako model elektryczny.

Jaka będzie przyszłość segmentu A u francuskich producentów? Citroen zapowiedział, że nie zamierza kontynuować C1, ale w ofercie pojawił się jeszcze mniejszy model, który pomoże spełnić przepisy dotyczące emisji CO2. Oczywiście napęd pojazdu jest elektryczny. Chodzi tutaj o dwumiejscowy model Ami, do którego nie jest wymagane nawet prawo jazdy kat. B. Czy Peugeot pójdzie w ślady swojej siostrzanej marki?

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

108 nie jest dostępny w Polsce, ale model znajdziemy na wielu rynkach w Europie. Samochód jest obecnie montowany w Czechach wspólnie z technologicznymi bliźniakami: Citroenem C1 i Toyotą Aygo w ramach współpracy między Grupą PSA i Toyotą. Partnerstwo zakończy się w 2021 roku. Co stanie się z małym Peugeotem po tym terminie? Okazuje się, że dopóki sprzedaż Peugeot 108 się utrzyma, model pozostanie w portfolio francuskiego producenta.

„Kilka tygodni temu postanowiliśmy pozostawić 108 w naszym asortymencie. Dlaczego? Model jest dla nas ważny ze względu na swój umiarkowany sukces. W Wielkiej Brytanii sprzedajemy ok. 6000 egzemplarzy 108 rocznie” – powiedział dyrektor generalny Peugeota, Jean Philippe Imparato w wywiadzie dla portalu motoryzacyjnego Auto Express. „Nie zamierzam tracić na żadnym z samochodów w naszej gamie (…). Zatrzymamy 108, dopóki klienci nie powiedzą nam: „nie, nie chcemy więcej tego samochodu” – dodał.

Imparato zasugerował, że następna generacja pojazdu nie uniknie elektryfikacji. „Gdy pewnego dnia będziemy musieli zastąpić 108, nie widzę innego rozwiązania niż samochód w 100% elektryczny” – oświadczył. Nowy 108 nie będzie jednak podobny do malutkiego Ami. „Fajny, prawda? – opisał nowy model Citroena Imparato, ale „Ami to nie samochód, to urządzenie!” – dodał.

„Dla moich kolegów z Citroena to właściwa droga. Mamy wspólną wizję Grupy PSA, ale każda marka pisze własną historię. Czy zrobimy coś podobnego? Nie mam tego w planie dla Peugeota”

Źródło: Auto Express

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o