Peugeot 206 CC chętnie kupowany w słoneczną pogodę w Polsce

4 47

Z nadejściem lata Grupa AAA Auto odnotowała zwiększone zainteresowanie klientów autami ze zdejmowanym dachem. Ze statystyk Grupy wynika, że słoneczna pogoda ma istotny wpływ na zakupowe zachowania konsumentów. Ze wszystkich kabrioletów i roadsterów sprzedanych dotychczas w 2015 roku, niemal trzy czwarte znalazło nowego właściciela w drugim kwartale tego roku.

peugeot-206-cc

Nowi właściciele używanych kabrioletów korzystający z usług AAA Auto chętniej wybierają auta ze składanym twardym dachem niż miękkim. Są one bardziej uniwersalne w polskim klimacie. W ciągu pierwszego półrocza tego roku, na taki pojazd zdecydowało się 63 proc. klientów AAA Auto, którzy wyjechali z autocentrum z niebem nad głową. Znajduje to także odzwierciedlenie w rankingach najczęściej sprzedawanych kabrioletów i roadsterów, gdzie w tym roku przoduje m.in. Peugeot 206 CC.

„Choć kabriolety i roadstery nie należą do najczęściej sprzedawanych typów aut w naszym autocentrum, są ważną częścią naszej oferty, skierowaną do szczególnego odbiorcy. Poza najpopularniejszymi autami rodzinnymi, które Polacy chętnie kupują przed sezonem wakacyjnym, mamy w salonie również auta dla osób ceniących przede wszystkim przyjemność z jazdy. A ta ma coraz większe znaczenie dla naszych klientów, zwłaszcza w okresie letnim” – powiedział Przemysław Vonau, Dyrektor Generalny w AAA Auto Polska.

Ciekawą statystyką dla aut ze składanym dachem jest stosunek sprzedanych pojazdów z silnikiem diesla i silnikiem benzynowym. O ile w przypadku pojazdów wszystkich kategorii odsetek jest wyrównany, o tyle w przypadku kabrioletów i roadsterów znacznie przeważają pojazdy z silnikiem benzynowym. Stanowią dokładnie 89 proc. aut tego typu sprzedanych w Grupie AAA Auto.

Ceny wywoławcze za używanego Peugeot 206 CC wahają się w przedziale pomiędzy 7 a 15 tysięcy złotych. Samochód był produkowany od 1999 roku i dostępny w trzech wersjach silnikowych: 1,6, 1,6 HDi oraz szczególnie poszukiwana 2.0 S16 o mocy aż 135 KM. Z silnikiem benzynowym 1,6 o mocy 110 KM przyspiesza w 11 sekund do setki. Z powodu niewielkiego rozstawu osi, wynoszącego 2442 mm jest to auto dwumiejscowe. Jego następcą został Peugeot 207 CC.

55 Genewa 2013 Peugeot 207 CC Roland Garros

źródło: Grupa AAA Auto, własne

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
4 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
masztalskipierrotAdamUKMichał Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał
Gość
Michał

czy "AAA" oznacza Auto Anonimowego Alkoholika? :P
Kabrio jest fajne, ale nasz klimat….

AdamUK
Gość
AdamUK

Kabrio ze sztywnym dachem jest OK, ale ja bym nie brał 20x CC tylko coś większego…
1. 206 i 207 CC są małe i dwuosobowe. To wyklucza ich użycie w Polsce jako auta rodzinnego
2. Silniki … ? Sensowny jest tylko S16 2.0 . Drogi !!!!

Dlatego ja bym kupił 307 CC albo 308 CC – wtedy są i cztery miejsca i bagażnik jak trzeba.

pierrot
Gość
pierrot

skoro o nich mowa to sprawdziłem ofertę na aaaauto.pl i Peugeotów kabrio obecnie nie mają na stanie-ale są BMwice dla zainteresowanych:D Nie myślałem poważnie o kabrioletach,ale jest taki upał się utrzyma to kto wie…będę obserwował ich ofertę w każdym razie

masztalski
Gość
masztalski

co prawda nie kabriolet ale ja kupiłem w aaa auto Nissana Pickupa Już dawno nosiłem się z zamiarem kupna 4×4 ale nie spodziewałem się że taką maszynę kupię za zaledwie 20 tysięcy! spełniajcie marzenia panowie, bo potem rodzina, dom, dzieci… kabrio, pickupy i inne roadstery-polecam systematycznie przeglądać ich ofertę