UOKiK: Opel Crossland X do serwisu

4 341

Przedsiębiorca Opel Poland Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), że w samochodach marki Opel Crossland X wyprodukowanych w Hiszpanii, rok modelowy 2018-2019, mogą być przekroczone wartości emisji NOx.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 558 samochodów.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu wykonania stosownej naprawy.

Informacji związanych z kampanią udziela Opel Poland Sp. z o.o. (adres: ul. Wołoska 5, 02-675 Warszawa; tel.: 22 209 17 77).

UOKiK nie jest właściwy do udzielania szczegółowych informacji konsumentom odnośnie akcji ogłaszanych i prowadzonych przez przedsiębiorców.

Niniejsza informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, ale stanowi realizację obowiązków producenta, o której mowa w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 2047).

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100.000 zł.

 

 

źródło: UOKiK; zdjęcie: Opel

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
Krzysztof Gregorczyktexas910gus Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
texas910gus
Gość
texas910gus

Policja zatrzymuje mnie za przekroczenie 44/30 km/h i chce mi wręczyć mandat, nic z tego, wygadam się w sądzie, oczywiście wiem że bez rezultatu ale:
1. pan zanany potrąca emerytkę na przejściu, która umiera chyba po paru miesiącach, wyrok- NIEWINNY, nie można ustalić z jaką prędkością pani weszła na pasy,
2. inny pan znany pędzi bmw 160 km/h !! pijany po autostradzie, bez aresztu, uzasadnienie- brak stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym !!
3. i ostatnio typ z warszawki potrąca bmw śmiertelnie pana na przejściu, brak aresztu, uzasadnienia do dzisiaj brak !!
Odmawiajmy mandatów i rzucajmy tymi wyrokami w twarz sędziom!!

texas910gus
Gość
texas910gus

Myślę, że dostrzegł Pan kontrast mojego i podanych przykładów. Pozwolę sobie jednak wyrazić wprost opinię, że takie decyzje sądów to skandal i nikt z tym nic nie robi. Fakt nie na temat, liczę jednak na wyrozumiałość, płacimy niejednokrotnie mandaty za bzdury a inni igrają z cudzym losem- gdzie tu proporcja, gdzie prawo, gdzie przyzwoitość, gdzie poczucie wstydu, stad mój apelik.