Za kilka dni wielka parada Citroëna w Lizbonie

0 109

Trwają wakacje, wielu Polaków podróżuje po świecie, a obchody setnej rocznicy powstania marki Citroën wkraczają w decydującą fazę. Za kilka dni, w niedzielę, 7.VII.2019, odbędzie się wielka parada Citroëna w Lizbonie. Może ktoś z Was spędza nadchodzący weekend w stolicy Portugalii? Jeśli tak, to będzie miał dodatkową atrakcję!

Wielka parada Citroëna w Lizbonie zgromadzi ponad 120 samochodów reprezentujących sto lat produkcji aut przez francuską markę. Będzie wiodła niektórymi z głównych ulic portugalskiej stolicy, a perełek motoryzacyjnych na niej nie zabraknie! Niektóre samochody pochodzić będą z fabryki Mangualde w Portugalii.

Należy się spodziewać, że wielka parada Citroëna w Lizbonie przejdzie do historii miasta. Impreza rozpocznie się w siedzibie Citroën Portugal w Sacavém. Na jakie samochody mogą liczyć wszyscy, którzy tę paradę obejrzą? Na pewno pojawią się modele DS, Mehari, Ami, Dyane, Visa, AX, Saxo i wiecznie żywe 2CV. Ale nie spodziewajcie się tylko masowych produktów. Wielka parada Citroëna w Lizbonie będzie okazją do zobaczenia aut unikatowych. Organizatorzy zapowiadają takie perełki, jak DS Henri Chapron Palm Beach (jeden jedyny w Portugalii, ale to nic dziwnego, bo powstało raptem 30 egzemplarzy), Traction „Dragger” Coupé, 2CV Sahara 4X4, czy Type H Biblioteca. Pojawi się także autobus Citroëna z 1929 roku, o dwa lata młodszy samochód straży pożarnej i wiele innych niespodzianek, takich jak PopCross 2CV i C1 Troféu Learn & Drive.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Citroën Portugal oraz kluby miłośników marki: ACP Clássicos, Club Português de Automóveis Antigos, Clube Clássicos Citroën Portugal i Clube 2 CV/Dyane. Niektórzy przedstawiciele tych klubów wezmą udział w paradzie.

Uczestnicy wydarzenia pojawią się w siedzibie Citroën Portugal w Sacavém o 8:30 w niedzielę 7.VII.2019. Wielka parada Citroëna w Lizbonie rozpocznie się o 15:30, a o 16:00 powinna dotrzeć do Parku Edwarda VII. Pół godziny później nastąpi otwarcie wystawy dla szerokiej publiczności. Nie zabraknie food trucków i muzyki z epoki. O 19:00 planowane jest zakończenie imprezy.

Wielka parada Citroëna w Lizbonie zgodnie z planem powinna się przemieścić następującymi ulicami (planowana trasa może ulec zmianie w razie nieprzewidzianych przeszkód)
– Rua Vasco da Gama, nr 20, Sacavém (siedziba Citroën Automobiles)
– Av. Do Ralis
– Av Marechal Craveiro Lopes
– Av. Almirante Gago Coutinho
– Av Estados Unidos da América
– Rondo Entrecampos
– Av. De República
– Plac Duque de Saldanha
– Av. Fontes Pereira de Melo
– Plac Marquês de Pombal
– Alameda Edgar Cardoso

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Citroën

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o