Czy nowy Peugeot 208 będzie Samochodem Roku w Niemczech?

0 672

Peugeot 208 jest jednym z pięciu finalistów plebiscytu German Car of The Year 2020. Francuski model konkuruje z BMW Serii 3, Mazdą 3, Oplem Corsą i Porsche Taycan.

Jury składające się z 15 wiodących dziennikarzy motoryzacyjnych w Niemczech wybrało finalistów konkursu German Car of the Year 2020. W drugiej rundzie walczyć będzie pięć nowych modeli samochodów a wśród nich BMW Serii 3, Mazda 3, Opel Corsa, Peugeot 208 i Porsche Taycan.

Finałowa piątka została wytypowana z początkowej listy 40 nowych na rynku niemieckim modeli samochodów. Oczywiście trzymamy kciuki za Peugeota. Czym mały hatchback może przekonać niemieckich dziennikarzy? Samochód wyróżnia się wyglądem zewnętrznym, eleganckim, świetnie wykończonym wnętrzem z zestawem wskaźników 3D i klawiszowym systemem obsługi. Peugeot 208 posiada także szeroki wybór wersji napędowych. Jest oferowany zarówno z silnikiem benzynowym, wysokoprężnym, jak i elektrycznym. W ubiegłym roku do finału dotarł Peugeot 508, ale zajął w konkursie miejsce czwarte. Zwyciężył Jaguar I-Pace.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o