Chat with us, powered by LiveChat

Nissan, Dacia, Renault i Mercedes: nieoficjalna akcja odkupu aut z silnikami 1.2 TCe w Rumunii?

13 11 106

Producenci samochodów Renault i Nissan zaczęli nieoficjalną akcję odkupu samochodów, które mogą mieć problemy z silnikami 1.2 TCe. Traktują to jako „gest handlowy” wobec klientów.

Kilku właścicieli samochodów Nissan otrzymało oferty odkupu sięgające nawet 90% wartości samochodu. Problem może dotyczyć około 600.000 samochodów Dacia, Renault, Nissan i Mercedes sprzedawanych w Europie. Jeden z właścicieli samochodu potencjalnie objętego problemem, Nissana Juke, ujawnił, że w lipcu, że odsprzedał swój samochód producentowi. Otrzymał 14.400 euro, czyli około 89% wartości nowego.

Przedstawiciele Renault również potwierdzili, że w konkretnych przypadkach dokonują „gestów handlowych”, które nie są oficjalną kampanią kompensacyjną.

O potencjalnych problemach z silnikami 1.2 TCE informowaliśmy w tej wiadomości.

źródło: observatorulbv.ro

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
5 Wątki komentarzy
8 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
13 Autorzy komentarzy
MalgorzataBabyboyKoloSebastianMr Brown Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Romuś
Gość
Romuś

Bardzo się zdziwię jeżeli to się wydarzy w Polsce.

Lutek
Gość
Lutek

Wydarzy się w Polsce, ale w innej postaci. Odkupione „sztrucle” trafią na nasz rynek i tyle w temacie.

Jarek
Gość
Jarek

Lutek, kupiłbym takiego „sztrucla” po serwisowej naprawie i poprawkach, gdyby np u dealera one były np o 10 tys. zł tańsze i zgodnie z prawdą miały opisaną historię naprawy.

Koss
Gość
Koss

Marzenia ściętej głowy.

Mr Brown
Gość
Mr Brown

jak trafią to nie do punktów z samochodami używanymi przy ASO, ale do komisów.

Babyboy
Gość
Babyboy

A podjąłeś jakieś działania, żeby w Polsce ten scenariusz też się zrealizował? Myślisz że te firmy same z siebie taką akcję zrobiły? Na pewno ichniejszy UOKiK maczał w tym palce pewnie pod wpływem grupki rumuńskich obywateli. My też instytucje od tego mamy ale najlepiej nic nie robić i kwękać że na pewno się nie da…

Marek
Gość
Marek

Renault powinno odkupić nowe Megane, bo jakość jest poniżej krytyki!

Grzegorz
Gość
Grzegorz

A ja mam megan grandcoupe z silnikiem 1,6 115 kM i po roku i przejechanych 15 tyś silnik umarł stoi juz prawie 2 miesiące w serwisie.2018 r produkcji.

Sebastian
Gość
Sebastian

Ma pan tam silnik nissana?

Kolo
Gość
Kolo

VAG powinien odkupić wszystkie samochody z silnikami 1.4, 1.8 i 2.0 TSi oraz 2.0 TDI, a także wszystkie ze skrzynią DSG oraz diesle z diesel Gate. PSA 1.6 z pierwszych lat produkcji, oraz 1.2 pure tech z problematycznym paskiem rozrządu. Renault wszystkie diesle 1.5 dCi z wadliwymi panewkami, natomiast Toyota i Mazda swoje fatalne diesle. I wiele wiele innych.

zPL
Gość
zPL

Czy coś dobrego można powiedzieć o producencie aut, który z premedytacją, przez 4 lata, wkłada silniczki będące awaryjnymi mega zakalcami, palącymi litrami olej silnikowy ??? „Traktują to jako „gest handlowy” wobec klientów” – fragm. tytułu. Jak sprawa się rypła, smród przy d/pie, żabojady wykonują „gesty” ??? Szlag by ich trafił.

Kolo
Gość
Kolo

Renault się nie kupuję już od fatalnego 1.5 dCi z obracającymi się panewkami i nie lepszego 1.9 dCi. Laguna 2 i Megane 2 też swoje zrobiły.

Malgorzata
Gość
Malgorzata

Szukam grupy osób z wadliwym silnikiem 1,2 tce bo raczej w pojedynkę sprawy się nie ruszy. Myślę o pozwie zbiorowym do UkOiK.