Peugeot 1008 – nowy mini SUV zadebiutuje w 2020 roku

2 120

Marka spod znaku lwa wkrótce zaprezentuje nowy model, który ma za zadanie zastąpić mało rentownego 108. Peugeot 1008 będzie małym crossoverem i zadebiutuje w roku 2020. Oto wizualizacja pojazdu.

W ubiegłym roku Peugeot, Citroen i Toyota ogłosiły zakończenie współpracy dotyczącej wspólnej produkcji modeli 108, C1 i Aygo w fabryce w czeskim Kolinie. Od roku 2021 zakład w całości przejmie Toyota i przyszłość najmniejszych pojazdów w ofercie francuskich producentów pozostaje niepewna. Segment A cieszy się niewielką popularnością wśród europejskich klientów, widzimy to także na przykładzie polskiego rynku, na którym Peugeot w ogóle nie oferuje modelu 108. Marka spod znaku lwa ma jednak w planach następcę, który ma bardziej korespondować z panującym na rynku trendem.

Klienci wybierają samochody kojarzące się z jazdą po trudniejszej nawierzchni i dotyczy to różnych segmentów. Firma Peugeot idzie za ciosem i na końcówkę roku 2020 zaplanowała debiut następcy modelu 108, który będzie nowym mini SUV-em. Francuski magazyn Auto Moto wykonał nawet wizualizację 1008. Samochód niedawno został przyłapany podczas testów drogowych, znajdował się wówczas pod mocną osłona kamuflażu.

Na razie priorytetem dla marki Peugeot jest nowy 208, który będzie większy od poprzednika, w następnej kolejności zobaczymy nową generację 2008, który również zwiększy swoje wymiary. Wraz z nadchodzącym Peugeotem 1008 marka spod znaku lwa będzie miała w gamie cztery SUV-y/crossovery, a długość najmniejszego będzie wynosiła ok. 4 m.

Źródło: auto-moto.com

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
1 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
Markoccc999 Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ccc999
Gość
ccc999

Auto i tak pewnie będzie wyglądać inaczej zawsze wystawiacie jakieś grafiki z GIMPa ;) nie pozdrawiam waszej beznadziejnej redakcji

Marko
Gość
Marko

Peugeot 1008 to świetny pomysł. Na rynku europejskim nie ma SUV’a do 4 m długości. Jeżeli uda się stworzyć atrakcyjne auto, to będzie kolejny przebój marki. Niestety co najmniej dwa lata oczekiwania może zniechęcić niedoszłych nabywców, którzy już teraz poszukują auta o podobnych parametrach.