Chat with us, powered by LiveChat

Peugeot 2008, pierwszy 5-gwiazdkowy samochód wyprodukowany w Iranie

0 2 724

Jak to już kiedyś pisałem, w polskich mediach próżno szukać informacji na temat motoryzacji w Iranie. Dominują wieści związane z sankcjami, z programem atomowym itp. My się na tym skupiać nie będziemy. Bardziej interesuje nas Iran w ujęciu motoryzacyjnym, a szczególnie w ujęciu marek francuskich, z którymi tamtejszy koncern, Iran Khodro, współpracuje od dziesięcioleci.

Dzisiejsza informacja nie jest jakimś wielkim newsem, ale i tak pewnie nie przebiła się w polskich mediach. Od czego jednak jest wortal Francuskie.pl ;-) To u nas możecie przeczytać, że Peugeot 2008 jest pierwszym samochodem wyprodukowanym w Iranie, który uzyskał 5-gwiazdkowy wynik w testach zderzeniowych Iran Standards and Quality Inspection Agency. Tak, Iran ma własną organizację stojąca na straży standardów i jakości, w tym także tych związanych z bezpieczeństwem w motoryzacji.

Jeśli chodzi o rygorystyczne normy ISQI, żaden z wyprodukowanych w Iranie samochodów nie osiągnął wcześniej pięciogwiazdkowej oceny jakości. Pomimo międzynarodowych ograniczeń w ostatnich miesiącach, które stawiają przemysł samochodowy w Iranie w trudnej sytuacji, jakość jest głównym przedmiotem troski i priorytetem Iran Khodro Industrial Group.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: Iran Khodro

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o