Peugeot na Brussels Motorshow 2018

4 33

Wczoraj pisaliśmy już o tym, co pokaże na targach w Brukseli Citroën. Na Brussels Motorshow będzie też obecna marka Peugeot. Dodajmy, że za półtora tygodnia rozpocznie się już 96. edycja tej imprezy wystawienniczej.

Na Brussels Motorshow Peugeot podkreśli swoją ofensywę w gamie SUV-ów, ale nie zapomni o innych samochodach. Pokaże koncepcyjnego Instincta oraz elektrycznego Partnera Tepee. Pojawią się też inne modele: 108, trzy wersje 208, 308 (także SW), 508 (także SW), Traveller. Będzie Partner Tepee o klasycznym napędzie i po trzy wersje wspomnianych SUV-ów: 2008, 3008 i 5008. A wszystko to na 2.000 metrów kwadratowych.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.
Peugeot Instinct Concept

Projektowanie autonomicznego samochodu jest ekscytującym wyzwaniem. Ma to na celu połączenie przeciwieństw – aktywnej jazdy i trybu autonomicznego w jednym celu: być zawsze źródłem przyjemności, wyzwalać emocje. Peugeot Instinct Concept to pierwsza koncepcja samochodu autonomicznego, która nie odbiera przyjemności z jazdy samochodem autonomicznym” – Gelles Vidal, dyrektor stylu Peugeot.

Peugeot Instinct Concept ma cztery tryby jazdy – dwa aktywne (dynamiczny i relaksujący) i dwa autonomiczne (ostry i łagodny). Łatwo więc dobrać coś dla siebie w zależności od potrzeb i nastroju. I to bez względu na to, czy się prowadzi, czy jest się wiezionym. To naprawdę nie jest melodia odległej przyszłości – w Europie Zachodniej samochody autonomiczne powinny się pojawić na drogach już za jakieś 5 lat. I to nie w postaciach testowych, ale jako egzemplarze dla zwykłych ludzi!

Brussels Motorshow będzie okazją do zapoznania, się z tym, jak to może wyglądać. Oczywiście cechy, jakie dziś ma Peugeot Instinct Concept, nie będą obowiązujące, przynajmniej w sensie stylistyki. Tryby jazdy autonomicznej dostępne będą w najzwyklejszych samochodach, nie tylko w tych wyglądających jak Instinct.

Oprócz autonomii będziemy mogli liczyć na zaawansowane technologie łączności i multimediów. Przykładem takiego rozwiązania jest Samsung ARTIK Cloud, który został zaimplementowany w koncepcyjnym Peugeocie. Już wkrótce ziścić się może (a wręcz niemal na pewno się to stanie) wizja pełnej integracji samochodu z naszym domem, pracą, z nami samymi. I to nie w sposób przedstawiony przed laty w filmie „Mucha” ;-)

Bo wyobraźcie sobie samochód, który „wie”, że macie zaplanowane spotkanie i analizując na bieżąco sytuację drogową sugeruje, że powinniście wyjść z domu kwadrans wcześniej, aby zdążyć z uwagi na korki na ulicach. Wyobraźcie sobie, że wracacie wieczorem po ciężkim dniu w pracy, albo po treningu na siłowni, a samochód wiezie Was sam, wybierając łagodny tryb jazdy autonomicznej. To pozwoli Wam się zrelaksować już podczas powrotu, a nie dopiero po przekroczeniu progu mieszkania.

Gdy samochód będzie Was podwoził pod dom system automatycznie zapali światła, by było Wam przyjemniej pokonać ostatnie metry. Wcześniej może też podkręcić ogrzewanie, bądź klimatyzację – zależnie od potrzeb.

Jeśli samochód uzna, że poprzedniego dnia za dużo pracowaliście, to zasugeruje trochę ruchu. Zaproponuje zaparkowanie nieco dalej od miejsca pracy, byście mogli przejść na piechotę i się trochę dotlenić. Zaktywizować mięśnie. Naturalnie nie musicie tego zaakceptować, ale czyż czasem nie warto się poruszać?

W zależności od tego, dokąd podróżujecie i czy musicie tam być o określonym czasie, można będzie wybrać odpowiedni tryb jazdy. Na przykład tryb Autonomous Sharp (autonomiczny ostry) optymalizuje czas podróży i zapewnia precyzyjne i wydajne pokonanie drogi. Tryb Autonomous Soft preferuje komfort – auto pojedzie łagodnie, bez gwałtownych przyspieszeń i hamowań, pozwalając Wam maksymalnie się zrelaksować podczas podróży.

Przedstawiane dotychczas koncepcje samochodów autonomicznych zdawały się sugerować, iż to rozwiązania elitarne. Wizja Peugeota jest zupełnie odmienna – jazda autonomiczna ma przynieść maksimum korzyści dla wszystkich. Nic więc dziwnego, że Peugeot Instinct oferuje rozwinięcie koncepcji i-Cockpitu®, wizję tego, jak to może wyglądać za kilka lat. Naturalnie z uwzględnieniem funkcji jazdy autonomicznej i wspomnianych korzyści dla wszystkich. To wizja Responsive i-Cockpit.

Na czym to polega? Chodzi o to, że kierowca w każdym trybie sprawuje kontrolę nad samochodem. Nie, nie wyklucza to trybu autonomicznego! Korzystając z Responsive i-Cockpit kierowca w każdej chwili – nawet w trybie jazdy autonomicznej – wykonując prosty gest może nakazać np. wyprzedzenie poprzedzającego samochodu, czy zmianę trybu jazdy z Autonomous Soft na Autonomous Sharp lub odwrotnie. Integracja samochodu z kierowcą będzie jeszcze pełniejsza.

Peugeot Partner Tepee Electric

Podobnie, jak Citroën, także i Peugeot zaprezentuje podczas Brussels Motorshow swojego elektrycznego kombivana w wersji osobowej. Osobowej bardzo komfortowej, jak przystało na Tepee. Światową premierę ten samochód miał dziesięć miesięcy temu w Genewie, ale grono fanów elektrycznej mobilności rośnie z dnia na dzień. Nic więc dziwnego, że Peugeot postanowił pokazać na Brussels Motorshow Partnera Tepee Electric.

Pięciomiejscowe auto z ogromnym bagażnikiem i wielkimi możliwościami aranżacji wnętrza pozwala na przejechanie na pełnym ładowaniu 170 km. To sporo ponad oczekiwania przeciętnego Europejczyka. Większość z nas pokonuje każdego dnia nie więcej, niż 60 km. Decydując się na elektrycznego kombivana można więc pozostawać w zgodzie z naturą i jednocześnie nie rezygnować z większości codziennych wyzwań. W Polsce wprawdzie infrastruktura do ładowania akumulatorów aut elektrycznych leży i kwiczy, ale na Zachodzie jest to temat w zasadzie rozwiązany.

Ofensywa SUV-ów

Podczas Brussels Motorshow Peugeot zaprezentuje pełną gamę swoich SUVów. Pokazę modele 2008, 3008 i 5008, każdy z nich w trzech wersjach. Dziewięć SUV-ów na jednym stoisku! Tam każdy znajdzie coś dla siebie! Auta miejskie (2008), kompaktowe (3008) i duże (5008). Z silnikami o mocach od 82 do 180 KM. Auta idealne na miejskie parkingi i samochody świetnie spisujące się na autostradach. A wszystko to w znakomitej stylistyce, z bogatym wyposażeniem i przyjemnym wykończeniem. Dobrze prowadzące się i atrakcyjne.

Dziś też startuje w Belgii strona internetowa poświęcona promocjom oraz finansowaniu zakupów samochodów Peugeot. Pod adresem http://promotions.peugeot.be można sprawdzać promocyjne oferty i zapoznać się z warunkami prywatnego leasingu na samochody francuskiej marki.

A na targi Brussels Motorshow zapraszamy za 10 dni. Potrwają (dostępne dla publiczności) od 12. do 22. stycznia 2018 roku.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Peugeot

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
KrzysztofRafałtomek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tomek
Gość
tomek

wiadomo kiedy Pug pokaże nową 508?

Rafał
Gość
Rafał

Mam nadzieję, że pokaże się jeszcze w tym roku, tak przynajmniej mówią wszelkie znaki na niebie. Ciekaw jestem ile pomysłów zostanie przeniesionych z peugeota exalt? :)

Rafał
Gość
Rafał

Oglądałem Peugeota Instinct Concept zarówno na zdjęciach jak i na filmach. Potwierdza się jedno, a mianowicie, że Francuzi pod względem designu, zostawiają jak zwykle całą resztę daleko w tyle. To nie niemieckie auta o bryle wykrojonej z ziemniaka ;) Największe wrażenie w tym modelu Peugeota poza nadwoziem? Chowana kierownica, choć słowo „wolant” lepiej tu pasuje ;) I za to kocham francuską motoryzację. Producenci znad sekwany nigdy nie bali się wprowadzać do produkcji aut, które niewiele różniły się od tych koncepcyjnych. Żeby daleko nie szukać np. Renault Avantime czy Vel Satis. Nie wspominająć już o tym, że panowie z Citroena zawsze… Czytaj więcej »