Chat with us, powered by LiveChat

Rynek SUVów 2019: Nowy Peugeot 3008 na podium, Citroen C5 Aircross z dobrym startem

Francuskie SUVy radzą sobie dobrze

1 6 751

Nowy Peugeot 3008 zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby sprzedanych SUVów w pierwszym kwartale 2019 roku a do lidera brakuje mu bardzo niewiele. Jest to również jedyny model na podium, który nie odnotował zauważalnego spadku sprzedaży. Peugeot sprzedał ponad 54 tysiące egzemplarzy tego niezwykle udanego samochodu, co jest fantastycznym wynikiem w tak trudnym i konkurencyjnym segmencie.

Świetny wynik nowego Peugeot 3008 to nie koniec obecności francuskich marek. Na ósmym miejscu zestawienia, przygotowanego przez serwis CarSalesBase.com, znajduje się Renault Kadjar z wynikiem blisko 28 tysięcy sprzedanych aut. Widać wyraźnie, że Renault musi popracować nad sprzedażą, bo Kadjar jest bardzo udanym SUVem i powinien znaleźć więcej nabywców. Być może zmiana polityki cenowej oraz nowa odsłona tego samochodu pozytywnie wpłyną na ten stan rzeczy.

Bardzo dobry debiut notuje nowy Citroen C5 Aircross. Najbardziej komfortowy SUV w segmencie znalazł 13 tysięcy klientów, co dobrze wróży – realnie samochód trafił do odbiorców dopiero pod koniec kwartału. Nieźle radzi sobie również Opel Grandland X, bazujący na 3008, chociaż i tutaj jest pole do poprawy.

MiejsceMarka i modelI kwartał 2019I kwartał 2018Zmiana
1Nissan Qashqai61.44074.804-18%
2Volkswagen Tiguan (est.)56.69858.784-4%
3Peugeot 300854.24854.1470%
4Toyota C-HR37.26833.01113%
5Ford Kuga36.34646.020-21%
6Hyundai Tucson34.21238.053-10%
7Kia Sportage30.85734.948-12%
8Renault Kadjar26.79627.891-4%
9Skoda Karoq25.43115.90760%
10Opel Grandland X24.19718.35732%
11Seat Ateca21.97518.61918%
12Jeep Compass19.99918.4139%
13Mazda CX-518.02021.124-15%
14Citroën C5 Aircross13.0360New
15Mitsubishi Eclipse Cross9.2327.05731%
16Subaru XV3.0343.531-14%
17Jeep Wrangler2.012863133%
18SsangYong Korando724798-9%
19MG GS247272-9%
20DR421175181%
21DR51055881%
22Hyundai Nexo550
Segment razem476.143472.9741%

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Seb Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Seb
Gość
Seb

A to niespodzianka z rana. Inny układ strony. Jest ok. Trochę brakuje mi wglądu w najnowsze komentarze.