Jean-Éric Vergne na trzecim miejscu w Berlinie. Zespół powiększa przewagę w obu klasyfikacjach!

0 88

Kierowcy zespołu DS TECHEETAH Jean-Éric Vergne i André Lotterer dali z siebie wszystko w wyścigu Formuły E rozegranym w stolicy Niemiec. Vergne ruszał z ósmej, Lotterer dopiero z 21. pozycji startowej. Obydwaj od początku atakowali, wyprzedzali rywali i przebijali się przez peleton, awansując na coraz wyższe miejsca. Jean-Éric ukończył 10. rundę Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA ABB na trzecim miejscu i zaliczył 15 pkt. Wynik ten umacnia go na prowadzeniu w klasyfikacji kierowców.

Jego zespołowy partner André Lotterer po błędzie popełnionym w kwalifikacjach wystartował do wyścigu głównego z przedostatniego pola. Niemiecki kierowca przez długi czas imponował znakomitą jazdą i awansował na 11. miejsce, ostatecznie jednak musiał wycofać się z walki wskutek defektu baterii w swoim bolidzie. Nie przeszkodziło to zespołowi DS TECHEETAH w powiększeniu przewagi na prowadzeniu klasyfikacji konstruktorów – obecnie jego dystans do najbliższego z rywali wynosi 25 pkt.

Po wyścigu w Berlinie Jean-Éric prowadzi w klasyfikacji voestalpine European Races, a André zajmuje w niej drugie miejsce.

Mark Preston, szef zespołu DS TECHEETAH: Dzisiaj nasi kierowcy dali kolejny pokaz swoich niewiarygodnych umiejętności. Jesteśmy z nich dumni i dziękujemy za ogromną pracę włożoną w tę rundę mistrzostw. Bardzo ważne jest dla nas to, że nadal prowadzimy w obu tabelach, a nawet umacniamy się w tym, zarówno jako zespół, jak i Jean-Éric indywidualnie. Źle się stało, że André nie zdołał dojechać do mety, w czym przeszkodziła mu awaria baterii. Jesteśmy w pełni przekonani, że było go dzisiaj stać na wynik w strefie punktowej, na co z pewnością zasługiwał po porannym rozczarowaniu w sesji kwalifikacyjnej. Błąd polegał na tym, że André przekroczył o 0,1 s limit czasu, w którym mógł wyjechać na jeszcze jedno, decydujące okrążenie kwalifikacyjne. Na kolejną rundę w Bernie jedziemy w dobrych nastrojach. Zespołowo jesteśmy w roli lidera, a nasi kierowcy zajmują indywidualnie miejsca pierwsze i trzecie. Widać, że mamy duże możliwości i zrobimy wszystko, by je maksymalnie wykorzystać

Xavier Mestelan Pinon, dyrektor DS Performance: Formuła E kolejny raz pokazała się z najlepszej strony – wyścig rozgrywany był na widowiskowej, krętej trasie i obfitował w ciekawe wydarzenia. Jean-Éric jechał doskonale, wspinał się na coraz wyższe miejsca i do mety dotarł jako trzeci. Dla niego jest to następny wynik na podium; dla nas przedłużenie dobrej passy, bo nadal prowadzimy w obydwu klasyfikacjach. Wyścig w Berlinie zapamiętamy jako sukces marki DS Automobiles, w pełni zasłużony przez nasz zespół.

Jean-Éric Vergne, miejsce 3.: Za mną udany dzień w Berlinie. Na mecie byłem trzeci i nadal prowadzę w mistrzostwach. Składam wielkie podziękowania dla zespołu. Ekipa techniczna zdołała rzutem na taśmę zdiagnozować i rozwiązać problem, który jeszcze wczoraj pogarszał osiągi mojego samochodu. Dzisiaj od rana miałem do dyspozycji wyśmienicie sprawujący się bolid. Po starcie z ósmej pozycji walka w peletonie i awans na coraz wyższe miejsca sprawiały mi wielką przyjemność. Zająłem miejsce na podium, a po drodze po prostu świetnie się bawiłem.

André Lotterer (nie ukończył wyścigu): Nie ma co ukrywać, że ten dzień powinienem uznać za jeden z mniej udanych w mojej karierze. Weekend wyścigowy zaczął się bardzo obiecująco – w sesji treningowej byłem najszybszy. Jednak dzisiaj rano podczas kwalifikacji popełniliśmy błąd, przez który musiałem ruszać do wyścigu z końca stawki. Sama jazda była przyjemna; wyprzedziłem wielu zawodników i przez pewien czas zajmowałem 11. pozycję. Wtedy jednak poczułem brak prądu – nawaliła bateria, która przegrzewała się i zmusiła mnie do wycofania się z dalszej walki. Na pocieszenie zostaje to, że nadal zajmujemy dobre miejsca w tabeli mistrzostw i mamy szybkie samochody, dlatego niecierpliwie czekam na okazję do rewanżu w Bernie.

 

WYŚCIGOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA FORMUŁY E FIA ABB 2018/2019

RUNDA 10. – E-PRIX BERLIN (45 MINUT):

1. Lucas Di Grassi, Audi Sport Abt Schaeffler (26 pkt, najszybsze okrążenie)
2. Sébastien Buemi, Nissan e.Dams (21 pkt, pole position)
3. Jean-Éric Vergne, DS Techeetah Formula E Team (15 pkt)
4. António Félix Da Costa, BMW i Andretti Motosport (12 pkt)
5. Stoffel Vandoorne, HWA Racelab (10 pkt)
6. Daniel Abt, Audi Sport Abt Schaeffler (8 pkt)
7. Alexander Sims, BMW i Andretti Motosport (6 pkt)
8. Oliver Rowland, Nissan e.Dams (4 pkt)

KLASYFIKACJA KIEROWCÓW (PO 10. RUNDZIE):

1. Jean-Éric Vergne, 102 pkt
2. Lucas Di Grassi, 96 pkt
3. André Lotterer, 86 pkt
4. António Félix Da Costa, 82 pkt
5. Robin Frijns, 81 pkt
6. Mitch Evans, 69 pkt

KLASYFIKACJA ZESPOŁÓW (PO 9. RUNDZIE):

1. DS Techeetah Formula E Team, 188 pkt
2. Audi Sport Abt Schaeffler, 163 pkt
3. Envision Virgin Racing, 137 pkt
4. Nissan e.Dams, 124 pkt
5. Mahindra Racing, 117 pkt
6. BMW i Andretti Motorsport, 106 pkt

Następna runda w sezonie Wyścigowych Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E odbędzie się 22 czerwca 2019 r. w Bernie, w Szwajcarii.

 

 

źródło: DS Automobiles Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o