Nowy Citroen C5 Aircross: trwa polska premiera prasowa

2 15

Chociaż od pojawienia się nowego Citroena C5 Aircross w polskich salonach minęło już kilka tygodni, dziennikarze mogą dopiero dzisiaj zapoznać się z tym samochodem. Miejscem premiery jest folwark Łochów, miejsce zlokalizowane kilkadziesiąt kilometrów na wschód od Warszawy. To właśnie tutaj dla przedstawicieli mediów przygotowano samochody testowe różnych konfiguracji z silnikami benzynowymi i diesla. Warto też pamiętać, że C5 Aircross pełni też dzisiaj rolę flagowego auta marki – do momentu premiery nowej limuzyny to on wyznacza kierunek jej rozwoju i postrzeganie.

My już mieliśmy okazję testować C5 Aircrossa wcześniej, relacjonowaliśmy też dla Was wrażenia z jazd testowych nowym Citroenem w Maroku. Najbardziej spodobało nam się zawieszenie, samochód zdaje się przepływać nad nierównościami, chociaż nie lubi krótkich poprzecznych przeszkód. Siedzenia są wygodne i również dają duże poczucie komfortu.

Kochaj i rób co chcesz

Większości osób nowy Citroen C5 Aircross się podoba. Ale znajdują się i tacy, którzy określają ten styl jako zbyt mało poważny albo zbyt odważny. Ciężko każdemu dogodzić, ale jedno jest pewne – stylistyka tego nowego samochodu jest całkiem spójna z całą gamą.

Komfortowe zawieszenie podoba się… prawie wszystkim

Testując C5 Aircrossa pisaliśmy tak: „Citroen C5 Aircross świetnie radzi sobie na wybojach i zdaje się prawie przepływać przez wszelkie nierówności nawierzchni. Nowe zawieszenie z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi pozwala na komfortową jazdę po gorszych jakościowo drogach, a do tego pracuje cicho. Samochód dobrze trzyma tor jazdy podczas większych prędkości, aczkolwiek, jest wrażliwy na mocniejsze podmuchy wiatru, a w czasie naszego testu wiało i to bardzo. Taki mamy klimat„.

Warto jednak podkreślić, że o ile większość testujących dziennikarzy miało pozytywne wrażenia, to znaleźli się i malkontenci. Jak na przykład dziennikarze magazynu Auto Express (brytyjska mutacja Auto Świata), którzy byli najwyraźniej rozczarowani komfortem zawieszenia i właśnie jazdę skrytykowali. Hydropneumatyka to rzeczywiście nie jest, ale naszym zdaniem nowe zawieszenie zdaje egzamin.

Dobra cena

Nowy SUV klasy komfort Citroena może nieźle zamieszać na rynku SUVów. Jego cena w podstawowej wersji to 86.900 złotych. Konfigurator samochodu znajduje się na tej stronie.

Klasyki na premierze

Chociaż Citroen przygotował premierę C5 Aircrossa, nie zapomniano o klasykach. W końcu była to okazja, by nawiązać do hydropneumatycznego zawieszenia. Pojawiły się więc takie modele jak legendarny Citroen DS, GSA oraz CX. Zabrakło kilku bardziej współczesnych modeli, a przecież Xantia czy XM to również historia marki.

 

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
ryjasRoman Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

Szkoda też, że wśród tych klasyków zabrakło chyba najbardziej nowatorskiego Citroena z lat 70-tych XX wieku czyli modelu SM. Ale współczesny Citroen C5 Aircross to bardzo ładnie skomponowany samochód i cenowo też.

ryjas
Gość
ryjas

Ja tam wole CX-a w takim stanie jak na zdjęciach ;)