Chat with us, powered by LiveChat

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził zakład w Gliwicach

17 820

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził fabrykę w Gliwicach. W sąsiedztwie obiektu trwa budowa nowego zakładu, który od roku 2021 będzie produkować duże samochody dostawcze dla marek Peugeot, Citroen, Opel i Vauxhall.

Trzy miesiące po ogłoszeniu decyzji o ulokowaniu produkcji dużych samochodów dostawczych w gliwickiej lokalizacji Grupy PSA, projekt nabrał realnego wymiaru. W sąsiedztwie istniejącego zakładu Grupy w Gliwicach trwa budowa nowej fabryki. 19 sierpnia br. wizytę na terenie inwestycji złożył premier Mateusz Morawiecki.

Duże zaangażowanie Grupy PSA w gliwicką lokalizację koncernu zostało docenione przez polski rząd, który przyznał tej inwestycji grant w ramach programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej. Technologie oraz organizacja produkcji w nowym przedsiębiorstwie będą oparte o najnowszą koncepcję „wzorcowej fabryki” koncernu PSA, która charakteryzuje się, między innymi, wysoką efektywnością produkcji i wyższą automatyzacją dzięki rozwiązaniom koncepcji Przemysłu 4.0, mniejszą energochłonnością i lepszym wykorzystaniem materiałów.

„Polscy pracownicy pokazują co to sumienność oraz wysoka jakość pracy. Jestem przekonany, że ta fabryka to najlepszy krok w kierunku uprzemysłowienia Polski i tworzenia takich miejsc pracy, jakich ludzie oczekują” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

„Decyzja o włączeniu polskiej fabryki do grona producentów samochodów dostawczych Grupy PSA jest nowym otwarciem dla lokalizacji w Gliwicach. Dzięki planowi zwiększenia produktywności opracowanemu dla tej inwestycji zapewnimy jej optymalne parametry wydajnościowe i jakościowe. W pełni wykorzystamy ten potencjał, dzięki czemu produkowane w Gliwicach duże samochody dostawcze dla marek Grupy PSA: Peugeot, Citroen, Opel i Vauxhall, spełnią najwyższe oczekiwania klientów” – powiedział Andrzej Korpak, dyrektor zakładu PSA w Gliwicach.

Nowy zakład rozpocznie działalność z końcem 2021 roku, a jego moce produkcyjne wyniosą do 100 tysięcy pojazdów rocznie. Pozwoli to Grupie PSA, liderowi europejskiego rynku samochodów dostawczych, realizować zwiększoną liczbę zamówień na duże samochody dostawcze marek Peugeot, Citroen, Opel i Vauxhall.

Budowa fabryki potrwa siedemnaście miesięcy, a nowe hale produkcyjne zaczną powstawać z początkiem września tego roku. Łącznie powierzchnia pod dachem wyniesie ponad 76 tysięcy metrów kwadratowych. Powstanie też nowy parking o powierzchni prawie 8 tysięcy metrów kwadratowych, a także zostanie rozbudowana sieć instalacji podziemnych i dróg wewnętrznych.

Źródło: Informacja prasowa Opel Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
5 Wątki komentarzy
12 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
10 Autorzy komentarzy
MichałLKTaaRafałAleksandra Podkańska Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
texas910gus
Gość
texas910gus

PSA ma najczystsze silniki na świecie i dobrze ale nic z tego nie ma. Tylko wariat może uważać że zbudowanie auta elektrycznego i jego eksploatacja z sieci energetycznej oraz późniejsze zezłomowanie szkodzi mniej środowisku niż eksploatacja np. silnika 1.2 puretech- WYBITNIE EKOLOGICZNEGO. Z dniem kiedy PSA podda się szaleńczej ideologii europejskich spoconych geniuszy wiedzących najlepiej, to będzie koniec tej zasłużonej firmy, obserwuję ten rynek 40 lat.

Rafał
Gość
Rafał

A bierzesz pod uwagę, że od globalnego ocieplenia, które w skutek wybuchu jednego wulkanu może zamienić się w globalne ochłodzenie, kogoś może interesować bardziej powietrze które wdycha dzień w dzień we własnym mieście? Ja osobiście mam gdzieś argumenty o emisji CO2 gdzieś tam przy produkcji baterii i ich ładowaniu, interesuje mnie własne zdrowie.

trurl8
Gość
trurl8

Kampania wyborcza za pieniądze podatnika.
Co im obiecał?

Krzysztof Gregorczyk
Editor

Zdaje się, że pan premier powiedział przed kamerami, że powstanie co najmniej 300 nowych miejsc pracy i mówił to takim tonem, jakby sam te miejsca zorganizował. Mam prośbę do szefa rządu – proszę się nie ogrzewać w blasku prywatnej firmy i podejmowanych przez nią decyzji. Im mniej polityki w motoryzacji, tym lepiej!!!

trurl8
Gość
trurl8

No, niestety. On tak ma. A ciemny lud (jak mawiał klasyk) w to wierzy. Niestety.

LK
Gość
LK

Im mniej polityki na Francuskie.pl…, tym lepiej.

Marcin
Gość
Marcin

No i prawidłowo! Widać w końcu że się rozwijamy i że zmiany poszły w dobrą stronę! Gratulacje dla Pana Premiera!

Krzysztof Gregorczyk
Editor

Proszę mnie olśnić, jakież to zasługi ma w tej kwestii pan premier, że bije Pan mu brawo?

Taa
Gość
Taa

Sam pan prowokuje innych zamieszczajac tutaj polityke.

trurl8
Gość
trurl8

Częściowo masz rację. W normalnym kraju byłaby to wizyta szefa rządu, a w nienormalnym to polityka i robienie kampanii wyborczej za pieniądze podatnika.
Natomiast francuskie.pl powinno o tego typu wizycie w fabryce Opla poinformować, mimo otoczki politycznej.

Seb
Gość
Seb

Naprawdę? Zaraz będę wymiotował. Człowiek który działa jak robot, w trybie eksterminacji przedsiębiorców, nie ma tu najmniejszej zasługi.

Aleksandra Podkańska
Gość
Aleksandra Podkańska

Ciekawe jakie są zasługi tego premiera lub członków jego rządu w tym temacie? Chwali się jakby to on osobiście to załatwił. Hańba i wstyd!

texas910gus
Gość
texas910gus

W każdym normalnym, kulturalnym, cywilizowanym kraju jeżeli duża firma otwiera fabrykę władza centralna podłącza się pod taką informację. W świecie po prostu normalnym gdzie w biznesie rządzi konkuracja każdy średnio wyedukowany manager wie że wypowiedzenie słowa PEUGEOT w bardzo pozytywnym świetle przez szefa państwa a w dodatku w towarzystwie przymiotników jak nowoczesna czy wielka francuska, jest jak najbardziej pożądana. Robienie z tego afery i fochów wygląda jakkolwiek jako pierwszy objaw obłędu, szaleństwa lub przynajmniej prymitywizmu powiązanego z depresją.

trurl8
Gość
trurl8

Dobrze napisałeś: „w każdym normalnym, kulturalnym i cywilizowanym kraju”. Więc u nas to jest tylko robienie kampanii wyborczej i wody z mózgu za pieniądze podatnika.

texas910gus
Gość
texas910gus

Nie jesteśmy i nie będziemy na ty, podstawy wychowania.

trurl8
Gość
trurl8

Anonimowe fora internetowe rządzą się innymi prawami.
Kulturę i wychowanie okazuje się nie poprzez mówienie do kogoś na „pan”.

Michał
Gość
Michał

Tak, obiecanki o zatrudnieniu 300 osób, a teraz dawaj odprawy i ludzi zwalniają…