PSA przewiduje sukces Berlingo i Partnera. Wzrost na rynku LCV

0 8

Grupa PSA ma bardzo duże oczekiwania związane z nowymi modelami w segmencie lekkich samochodów dostawczych. Citroen Berlingo i Peugeot Partner mają przyczynić się do wzrostu sprzedaży i zwiększenia udziału w europejskim rynku LCV.

W pierwszej połowie 2018 roku, Grupa PSA osiągnęła nowy rekord w sprzedaży lekkich samochodów dostawczych. Nowych nabywców znalazło 289.500 egzemplarzy pojazdów, czyli o 32,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Duży wzrost jest efektem przejęcia w ubiegłym roku marki Opel. Bez niemieckiego producenta wzrost w tym segmencie wyniósłby 8,3 proc.

Pod koniec 2017 roku udział w rynku LCV wyniósł 20,2 proc. Rósł trzy razy szybciej niż rynek, ale plany PSA są jeszcze ambitniejsze. Koncern zmierza do zwiększania udziału do 25 proc. razem z przejętą w ubiegłym roku firmą Opel. Jak powiedział Philippe Narbeburu, szef oddziału samochodów dostawczych Grupy PSA w wywiadzie dla Automotive News, do realizacji tego celu ma przyczynić się odnowiona gama pojazdów, przede wszystkim Berlingo, który jest najlepiej sprzedającym się modelem Citroena w 17 krajach świata oraz nowy Peugeot Partner. Pomocny będzie różnorodny asortyment pojazdów oferowanych klientom w tym modele: Jumpy, Expert, SpaceTourer i Traveller. Koncern współpracuje również z firmami produkującymi specjalistyczne wersje pojazdów PSA.

Jak mówi Philippe Narbeburu, około 70 procent lekkich pojazdów dostawczych francuskiej Grupy jest poddawana modyfikacjom i dostosowywana dla klientów na końcu linii produkcyjnej. Część egzemplarzy zostaje wysłana do firm zajmujących się zabudowami specjalistycznymi. Ok. 45 proc. produkowanych modeli to wersje pasażerskie.

Francuski koncern zamierza wkrótce zwiększyć produkcję samochodów dostawczych. Czwarta zmiana ma ruszyć w fabryce w Vigo w Hiszpanii, natomiast trzecia będzie pracowała w Mangualde w Portugalii. PSA produkuje również w Hordain, we Francji, w miejscowości Atessa we Włoszech razem z pojazdami marki Fiat. Firma ma również swoje obiekty montażowe dla pojazdów LCV w Argentynie, Urugwaju i Rosji.

Źródło: Automotive News

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o