Chat with us, powered by LiveChat

Peugeot 508, 3008 czy 5008? Który model trafi do USA?

5 18

Grupa PSA ogłosiła niedawno, że marką, która zostanie wprowadzona na rynek amerykański będzie Peugeot. Który samochód trafi do USA jako pierwszy? Na celowniku są modele rodzinne i kompaktowe jak: Peugeot 508, 3008 oraz 5008.

Pod koniec zeszłego miesiąca, szef Grupy PSA, Carlos Tavares poinformował, że zamierza ponownie wprowadzić do USA markę Peugeot. Producent wycofał się z rynku na początku lat 90. Zgodnie z zapowiedzią, powrót PSA do Stanów Zjednoczonych będzie odbywał się stopniowo i ostrożnie. Na razie koncern rozpoczął działania za oceanem poprzez uruchomienie usługi car-sharingu o nazwie Free2Move, ale jeszcze do roku 2026 do sprzedaży trafi pierwszy samochód.

Jakie modele będą dostępne w USA? Do powrotu Peugeota do Stanów mamy jeszcze 7 lat, także gama marki może ulec nieznacznej zmianie, ponadto Amerykanie mogą otrzymać inne samochody niż klienci europejscy. Zgodnie z pierwszymi informacjami, rozważane są pojazdy kompaktowe i rodzinne jak 508, 3008 oraz 5008. Jednym ze spodziewanych modeli może być także nowa generacja 308, która zostanie zaprezentowana w roku 2020. Najlepszym potencjalnym kandydatem wydaje się 3008, o którym już wcześniej wspominał dyrektor generalny Peugeota Jean-Philippe’a Imparato. „Gdy na początku 2017 roku wprowadziliśmy na rynek kompaktowy model 3008, otrzymaliśmy opinie, także z Kalifornii: Wow, ten samochód jest super” – powiedział.

Grupa PSA będzie postępowała „z ostrożnością”, a Carlos Tavares zapowiada, że nie ma mowy o produkcji na miejscu. Sposób dystrybucji pojazdów również jest nieco niejasny. Francuski koncern twierdzi jednak, że samochody będą eksportowane do Stanów Zjednoczonych z Europy lub chińskich fabryk. Carlos Tavares dodaje, że „Kiedy wkroczymy, to już nie wyjdziemy”.

Źródło: Automotive News Europe

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
5 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
5 Autorzy komentarzy
AgesterAgesterSlawojanTommo66 Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tommo66
Gość
Tommo66

Coś skromnie przygotowany ten „atak” PSA na amerykański rynek. Dlaczego tylko Peugeot ? A co z DS, czyżby nie był na tyle dobry, żeby spodobać się po tamtej stronie Atlantyku ? Gdzie rewelacja ostatnich tygodni C5 Aircross, który nawet redaktorom AŚ bardzo przypadł do gustu ?
Nie uważam, żeby sukcesem okazała się koncepcja powrotu na tamten rynek wg zasady „stopniowo i ostrożnie”. Albo wchodzimy, albo nie. W końcu nie można być w ciąży tylko „trochę”. :)

jan
Gość
jan

Nie „także”, tylko „tak żehttps://www.ortograf.pl/watpliwosci-jezykowe/jak-piszemy-takze-czy-tak-ze-razem-czy-osobno

Slawo
Gość
Slawo

Z silnikami 1.2 i 1.6 do Ameryki? ;)

Agester
Gość
Agester

Amerykanie nie zasługują żeby jeździć Peugeot’em!

Agester
Gość
Agester

Niech Peugeot pomysłu o przywróceniu silnika 3.0 V6 w końcu jak do Ameryki to z czymś i dla Europy V6!!